Kyse ei ole pelaamisesta, vaan peleistä tuttujen toiminnallisuuksien tuomisesta uuteen ympäristöön. Gamificationia eli pelillistämistä voi hyödyntää esimerkiksi
– asiakkaiden aktivointiin ja osallistamiseen
– joukkoistamisen (Crowdsourcing) tehostamiseen
– asiakastyytyväisyyden pitkäaikaiseen parantamiseen
– oman henkilökunnan motivoitniin ja innovointiin osallistamiseen
Tule kuulemaan faktaa ja caseja Suomesta ja ulkomailta. Aiheesta alustavat Fredrik Sirén ja Satu Puumala Dagmarilta.
HUOM!
Tilaisuus pidetään poikkeuksellisesti MARKKINOINTI-INSTITUUTISSA.
Haluatko kehittää ja kehittyä? – Tule mukaan MARK Asiakkuusmarkkinointiryhmän toimintaan
Jos haluat seurata markkinoinnin kehitystä läheltä samalla kun itse kehityt ja verkostoidut markkinoinnin ammattilaisten kanssa, tule mukaan MARKin Asiakkuusmarkkinointiryhmän toimintaan. Ryhmä tarvitsee uusia osaajia, voimia ja näkökulmia erovuoroisten jäsenten tilalle.
Vuosikokous pidetään Markkinointi-instituutissa 14.1.2014 ASA-aamutilaisuuden yhteydessä.
Mikäli olet kiinnostunut Asiakkuusmarkkinointiryhmän johtokuntatyöskentelystä, ole hyvä ja ilmoittaudu ehdokkaaksi ryhmän puheenjohtaja Maarit Wahlbomille.