MARK Klinikka – Opi, miten markkinoinnilla luodaan menestystarinoita

Miten isot menestystalot (P&G, Unilever, LVMH, jne.) rakentavat maailmanluokan brändejä? Miten ja erityisesti miksi markkinatutkimus ja positiointi liitetään yhteen? MARK Klinikalla kuulet aiheesta paljon konkreettisia esimerkkejä.

Klinikan vetää Ammattijohtaja.fi:n perustaja ja yritysvalmentaja Tero Puranen

”Haaveenani on ollut tuoda isojen ja menestyneiden bränditalojen opit suomalaisten PK-yritysten käyttöön. Nyt tuo haave on toteutunut: opiskelut maailman parhailla markkinoinnin kursseilla (mm. Mark Ritsonin vetämä Brand Management -kurssi Sydneyssä) ovat tuoneet paljon konkreettisia oppeja, miten brändeillä ja markkinoinnilla luodaan menestystarinoita.”

  • Aika: pe 15.2.2019 klo 9.00 – 10.15
  • Paikka: Malminkaari 5, 4. krs., Helsinki

Klinikka on tarkoitettu MARKin jäsenille ja se on maksuton. Mukaan mahtuu viisi osallistujaa, paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä.