Millaisella yhteistyöllä teemme maailman parasta markkinointia?

MARK live -tapahtumissa käymme rehellistä ja näkemyksellistä keskustelua alan parhaiden asiantuntijoiden johdolla. Tällä kertaa perehdymme yhteistyön merkitykseen – millaista yhteistyötä markkinoinnin tilaajan, suunnittelijan ja yrityksen johdon tulee tehdä, kun tähtäimsessä on maailman paras markkinointi?

Sisältö nojaa tuoreisiin tutkimustuloksiin eri ryhmien omin sanoin, mikä yhteistyössä sujuu, mikä ei – ja mitä sille voi kukin tehdä.

Ajatuksiaan on jakamassa joukko Suomen markkinoinnin parhaimmistoa, tule sinäkin kuulolle!

Moderaattoreina
Timo Berry, toimitusjohtaja & strategi, Berry Creative
Sanna Laakkio, toimitusjohtaja, Markkinointiliitto

Panelisteina
Alex Nieminen, toimitusjohtaja, N2 Helsinki & työelämäprofessori, Turun kauppakorkeakoulu
Suvituuli Tuukkanen, markkinointijohtaja, Verkkokauppa.com
Ossi Ahto, markkinoinnin konsultti & toimitusjohtaja, Ahto Advisory
Johanna Widomski, markkinointi- ja brändijohtaja, Veikkaus

Aika
to 30.10.2025 klo 16.00 – 19.00

Aikataulu
16.00 – 16.30 verkostoitumista + kahvi, tee, mehu ja pieni suolainen
16.40 – 17.45 paneeli
17.45 – 19.00 verkostoitumista, Viinitien tarjoama shampanjan maistelu ja pieni suolainen & makea

Paikka
Tapahtumatalo BANK / Studio, Unioninkatu 20-22, Helsinki

Tallenne
Tapahtumasta tehdään tallenne, ja se on kaikkien katsottavissa.

Miten mukaan?
Tapahtuma on avoin kaikille ja se on maksuton. Paikkoja on rajoitetusti, ilmoittautumalla sitoudut osallistumaan.
Mikäli sinulle tulee este, peruthan osallistumisesi välittömästi, niin saamme vapautettua paikan jollekin toiselle.

Markkinoinnin manifesti

Tapahtuma on osa Markkinointiliiton koulutuksia, keskusteluita ja paneeleita sisältävää sarjaa, jonka tehtävä on luoda toimivaa yhteistyötä, onnellisia suunnittelijoita, onnellisia asiakkaita – ja nostaa tuhansien innovaatioiden ja luovuuden Suomi tanakasti jaloilleen. Ei enää yhtään taantumaa!
Tutustu lisää Markkinoinnin manifestiin.

Yhteistyössä

TAPAHTUMATALO BANK
Vanhassa 1950-luvun pankkimiljöössä kohtaavat ultramodernit fasiliteetit kauniissa, tyylitellyssä vanhanajan ympäristössä. Järjestä kanssamme ikimuistoinen tapahtuma, kokousta glamööristi tai nauti näyttävästä lounaastamme. Tapahtumatalo Bankissa jokainen aisti saa rahoille vastinetta.

VIINITIE
Me Viinitiellä uskomme, että Suomi on valmis parempaan viinikulttuuriin. Ihmiset janoavat laatua, vastuullisuutta ja tarinoita yhä useammassa lasissa. Siksi haluamme olla entistäkin enemmän tämän kulttuurimuutoksen soihdunkantajia ja tuoda paremmat viinit kaikkien saataville.